Телефон для довідок:
(0352) 52-34-95
 СОНЯЧНІ КОЛЕКТОРИ

Сонячні колектори призначені для перетворення сонячної енергії у теплову для підігріву води на побутові потреби та підтримки системи опалення. Завдяки  конструктивним удосконаленням та високому коефіцієнту абсорбції (95%) сонячні колектори ефективно працюють майже 9 місяців на рік. Скло колекторів ударостійке, та гарантує механічну стійкість до атмосферних опадів (граду), чи попадання твердих предметів.  Використання незамерзаючої рідини (розчину гліколю) забезпечує роботу колекторів за низьких температур повітря  - до -30°С. Системи сонячного теплопостачання, якщо вони правильно розраховані та якісно змонтовані, вважаються одними із найбільш надійних та  довговічних.

 
 

Основні види сонячних нагрівачів води колектори плоскі та трубчасті вакуумні, термосифонні геліосистеми.
Плоскі колектори
широко використовуються в усьому світі, вони дещо дешевші за
вакуумні трубчасті колектори.
Трубчасті вакуумні колектори – дорожчі та більш продуктивніші, ніж плоскі колектори, і використовуються у Європі вже впродовж кількох десятків років. Вакуумні колектори встановлюють у випадках, коли потрібна висока температура, або для  комплексних
систем для нагріву води і опалення приміщень. Сьогодні в Україні встановлюють і трубчасті вакуумні колектори, вони мають трохи вищий ККД і нижчий рівень тепловтрат, і плоскі колектори.

Термосифонні геліосистеми використовують  в основному для сезонного використання - з весни по осінь. Але існують вже конструктивні модифікації  термосифонних систем для використання на протязі  всього року, але в умовах відсутності великих морозів.
    Плоский колектор – це добре теплоізольована засклена панель, у якій розміщена  пластина поглинача сонячного тепла, і встановлені трубки з циркулюючою рідиною, яка відводить отримане тепло.

  Строение плоского гелиоколлектора

       Така пластина має спеціальне високоселективне покриття, що добре поглинає сонячну енергію. Нижня площина та бокові стінки колектора вкриті теплоізолюючим матеріалом. Але незважаючи на це, теплові втрати плоских колекторів із заскленого боку досить значні, особливо в зимову пору року при значній  різниці температур теплоносія в колекторі та зовнішнього повітря. Треба звернути увагу на можливість блокування частини малих трубок у плоских колекторах кристалами нерозчинних солей, що створює додаткові “незручності” при експлуатації. Це знижує продуктивність колектора, та ускладнює процес обслуговування - промивання великої кількості малих паралельних трубок є проблематичним.  При  чому монтаж плоского колектора треба проводити з дотриманням певних правил -  колектор достатньо важкий, він має встановлюватися на площину без перекосів.  В інакшому випадку  це  істотно впливає на герметичність і  скорочує термін експлуатації.
      Конструкції вакуумного трубчастого колектора  мають різні модифікації але в принципі схожі на будову термоса: одна скляна трубка знаходиться в іншій, більшого діаметра, а між ними - вакуум, самий кращий теплоізолятор

                    Будова вакуумної трубки

       Завдяки цьому втрати на теплові випромінювання при підвищенні температури робочої рідини дуже низькі. В кожній внутрішній трубці  вбудована мідна пластина поглинача з геліотитановим покриттям, це гарантує високий рівень поглинання сонячної енергії й дуже малу емісію теплового випромінювання. Всередині встановлена теплова труба, заповнена спеціальною рідиною, яка випаровується при нагріванні. Через з’єднувальні елементи “сухого” типу теплова труба приєднана до конденсатора у теплообміннику типу “труба в трубі”. Це дає змогу міняти вакуумні трубки. Завдяки такій конструкції вакуумні колектори з тепловою трубкою можуть працювати за температур  до -35°С. Вакуумний  колектор  із дванадцятишаровим селективним покриттям, яке поглинає сонячне випромінювання і теплоізольоване вакуумом, затримує 98% сонячної енергії. В вакуумному колекторі повністю відсутні втрати по теплопровідності або конвекції. Оскільки повний коефіцієнт втрат у вакуумному колекторі низький,- менше 2%, то теплоносій у ньому може нагріватися до температури +250°С.
 Таке селективне дванадцятишарове покриття у вакуумних трубок забезпечує максимальне поглинання енергії, завдяки чому  колектори працюють також у несонячну погоду. Крім того, вакуумні колектори мають незаперечні переваги. Завдяки циліндричній формі трубок сонячні промені впродовж дня падають на однакову за площею поверхню – це як плоский колектор, що повертається за сонцем.
Це дає змогу колекторам працювати стабільно з максимальною потужністю протягом дня. Кругла форма елементів колекторів не накопичує бруду, стійка до атмосферного впливу.
Максимальна робоча температура системи може бути керована завдяки фізичним властивостям рідини у тепловій трубці та спеціальній конструкції накопичувача. Відтак, зникає потреба у складних системах контролю й забезпечується проста та безпечна експлуатація.


Термосифонні геліосистеми використовуються для компенсації сезонних теплових навантажень - роботи в теплі місяці року, для приготування гарячої води на обігрів води у відкритих басейнах, літніх пансіонатах та будинках відпочинку та ін.

Колектор SHENTAY

    Дана установка встановлюється на будь-який освітлений сонцем майданчик в південному напрямку, підключається до звичайної системою трубопроводів (як звичайний електричний бойлер).  Застосування вакуумних труб з багатошаровим покриттям і тепловою трубкою більш ефективно забезпечує передачу тепла воді від сонця і забезпечить безперервність роботи пристрою навіть при виході з ладу кількох вакуумних труб.

     Сучасні побутові сонячні колектори здатні нагрівати воду до температури кипіння навіть при негативній навколишній температурі.
      За допомогою сонячних колекторів Ви спокійно зможете підігрівати воду для миття посуду, приймання душу, ванни, догрівати воду басейну. Зараз колектори почали широко застосовувати в ресторанах, готелях, де вода використовується досить швидкими темпами і у великих об’ємах.
     Окрім підігріву води, в зимовий період, Ви зможете використовувати сонячні колектори і для опалення приміщення. Але для того щоб опалювати було ефективно, сонячні колектори
потрібно використовувати в парі з котлами (твердопаливними, газовими, електричними) і акумуляційними ємкостями. В цьому випадку сонячні колектори працюють цілорічно в автоматичному режимі паралел
ьно зі звичайними опалювальними приладами. Для найбільш ефективного підбору треба зробити попередній аналіз, щоб мінімізувати витрати. В першу чергу сонячні колектори потрібні для того, щоб економити ваші гроші! Так, звичайно вони є не дешеві. Але ви платите один раз, і враховуючи те, що середній термін експлуатації на сонячні колектори становить до 30 років, то вже через 3-5 років Вам ця система окупиться повністю, навіть тоді якщо ви встановите сонячні колектори лише для підігріву води. Така система зекономить до 50-60% енергії, що необхідна для опалення та гарячого водопостачання будинку. Сонячні колектори встановлюються під кутом, який дорівнює куту широти місцевості, на південній стороні. Можливий монтаж прямо на дах. Враховується і кут повороту колектора в напрямку орієнтації на південь.

  Існує багато схем по впровадженню сонячних систем, як окремо функціонуючих, так і таких які приєднуються до існуючої системи гарячого водопостачання та опалення. В кожному конкретному випадку необхідно провести аналіз існуючої системи та отримати консультації спеціалістів.
  Наприклад:
Схема  системи гарячого водопостачання/опалення із примусовою циркуляцією,

 реалізована на базі вакуумного сонячного колектора.

Гелиоколлектор для ГВС и отопления


1. Сонячні промені; 2. Cонячний колектор; З. Датчик температури № 1; 4. Розширювальний бак; 5. Насосна станція; 6. Контролер; 7. Електронагрівач (ТЕН); 8. Датчик температури № 2; 9. Запірний клапан; 10. Вхідний отвір (холодна вода); 11. Вихідний отвір (гаряча вода); 12. Накопичувальний резервуар (бойлер) з одним/двома мідними теплообмінниками; 13. Основна система опалення на основі газового, електричного або твердопаливного котла.


В комплект  типової системи геліоколекторного водо- та теплопостачання
 для котеджа на 3-4 людини входить:

1. Сонячний колектор HP-Ш58-1800-20/30                                                            шт.1
2. Накопичувальний бак 200-300л                                                                       
шт.1
3. Розширювальний бак ER 12л. Рmax 8бар/110град.С                                             шт.1
4. Клапан трьохходовий з приводом Honeywell                                                        шт.1
5. Термостат біметалічний 4/3" Honeywell                                                              шт.1
6. Комплект монтажний систем опалення та гарячого водопостачання                      шт.1
7. Клапан термозмішувальний Regulus1" 30-65град.C                                               шт.1
8. Опора під колектор                                                                                         шт.1

Приблизна вартість такого комплекту  з різною комплектацією  від 2500 до 3500 USD.

Кінцевий вибір набору обладнання проводиться після попереднього аналізу географічних, економічних, вартісних, та енергетичних параметрів.

 

Назад