Телефон для довідок:
(0352) 52-34-95
Часті питання, які виникають при виборі 
стабілізатора напруги


Що таке стабілізатор напруги, для чого він потрібен?

Стабілізатор - електричний прилад, що дозволяє підтримувати задану (як правило, 220 вольт) напругу на виході при зміні вхідної напруги в широких межах (для більшості моделей - від 130 до 270 вольт).

А хіба напруга в розетці не 220 вольт?

Більшість електричних мереж будувалося в ті часи, коли середнє споживання електрики було рази в два менше, ніж зараз. Теплі підлоги, електросауни, мікрохвильові печі,
навіть електрочайники - споживають величезну кількість енергії, а існуючі мережі не справляються з навантаженням. У результаті цього напруга в розетці «скаче» в досить широких межах. Це дуже негативно позначається на роботі електроприладів. Тому проблема стабілізації напруги в даний час стає все більш актуальною. Її вирішення можливе завдяки застосуванню стабілізаторів напруги Volter, що забезпечують автоматичну підтримку електричної напруги на виході в межах норми при відхиленнях у мережі.

Як можна визначити, яка у мене напруга?

Найнадійніший спосіб - вольтметром. Проте визначити нестабільну (частіше - знижену) напругу можна і за непрямими ознаками - змінюється яскравість світіння ламп розжарювання, не гріє мікрохвильова піч, нестабільно працює обладнання з електродвигунами (холодильники, кондиціонери, система автоматики для басейнів, котлів опалення, пральна машина - автомат. До речі , якщо обладнання зламається (а це може дуже легко статися), виробник позбавить вас гарантії, оскільки в паспорті вказується діапазон робочих напруг.

Чи можу я поставити один стабілізатор на цілий будинок?

Звичайно так і роблять. Стабілізатор встановлюється після лічильника в розрив фази, за допомогою кронштейнів вішається на стіну.

Чи зміниться режим користування електроприладами, якщо я поставлю стабілізатор?

Після встановлення стабілізатора режим роботи буде значно кращим, електроприлади в цьому випадку працюють на повну потужність, напруга і струм відповідають паспортним даним. А взагалі - стабілізатори повністю автоматичні прилади. Вони не вимагають практично ніякого спеціального обслуговування.

Як правильно вибрати стабілізатор?

Всі стабілізатори підбираються за трьома основними параметрами - це його потужність (кВт), рівень вхідної (В) і стабільність вихідної напруги (%). Для правильного вибору моделі стабілізатора необхідно визначити суму потужностей всіх споживачів, які потребують одночасного постачання електроенергії і помножити її на коефіцієнт, що враховує зміну напруги в мережі. Необхідно також враховувати, що електродвигуни, компресори, насоси в момент запуску потребують потужності, яка в 3-4 рази перевищує номінальну. І бажано мати запас по потужності, приблизно двадцять відсотків.

При виборі стабілізатора по стабільності вихідної напруги, орієнтуються на паспортні вимоги по стабільності напруги живлення ваших електроприладів. Як правило, для побутових приладів досить відхилення не більше10% від 220В.

Який існує простий спосіб вибору стабілізатора?

Вибір необхідної потужності стабілізатора обумовлюється лише максимальним вхідним струмом вашого електролічильника та / або вхідного автоматичного вимикача струмового захисту (або ПЗВ) на вводі в будинок або квартиру.

Приклад вибору стабілізатора напруги:

Електроживлення подається через електролічильник з максимально допустимим струмом 40 А.

Отже, необхідно вибрати модель стабілізатора з відповідними параметрами захисного відключення по струму (ті ж 40 А), цим параметрами підходить стабілізатор напруги 9 або 10 кВт.

Максимальний

вхідний струм, А

Необхідна потужність стабілізатора, кВА

10 А

Вам потрібен не так стабілізатор, як
заміна лічильника і всієї електропроводки в будинку

25 А

5—7 кВА

32 А

7—9 кВА

40 А

9—11 кВА

50 А

11—12 кВА

63 А

14—15 кВА

80 А

18—22 кВА

100 А

22—25 кВА


Який спосіб вибору стабілізатора більш точний?
Складний і більш точний спосіб розрахунку стабілізатора напруги полягає в наступному.


Необхідно підсумувати потужність всіх електроприладів, що включаються одночасно, і заміряти нижній найменший рівень напруги в мережі. Необхідна потужність стабілізатора визначаєтьсяпісля ділення першого значення на друге та множення на коефіцієнт запасу потужності.

Наприклад:

1.  Сукупна споживана активна потужність навантаження, Вт 3500

2. Нижній рівень напруги в мережі електроживлення, В 170

3. Коефіцієнт запасу потужності:

1.0 - у мене все є, мені нічого не треба

1.5 - найближчим часом я планую купити нову побутову техніку

2.0 - домінує реактивна потужність, індуктивне навантаження, двигуни з великими пусковими струмами і фазовими зрушеннями

Обчислення:

3500 / 170 * 1 = 20,6А – максимальна сила вхідного струму.

Для такого значення струму необхідний стабілізатор потужністю мін. 4,5кВА.


Якщо у Вас з'являться нові запитання  звертайтеся до наших спеціалістів за тел.0352-52-34-95 та на e-mail: siriuswind@ukr.net