Телефон для довідок:
(0352) 52-34-95

  

Оцінка ефективності теплового насосу
 
      Економічна ефективність теплового насоса найбільше залежить від рівня цін на газ та електро-енергію для побутових споживачів і співвідношення цих цін. За нинішніх цін на газ у пересічного побутового споживача з невеликим розходом газу в рік - тепловий насос скоро  не окупиться. В нашій країні ще не створені умови стимулювання використання поновлюваних джерел енергії для більшості користувачів. Але вже є кілька категорій споживачів, яким вигідно отримати систему опалення від теплового насоса.

    По–перше, це власники великих котеджів. Після запровадження диференційованих тарифів на газ для побутових споживачів залежно від річних обсягів використання «блакитного палива» їхні витрати на опалення різко зросли. У результаті на сьогодні теплові насоси в котеджах окуповуються в середньому за 5-7 років, тоді як мають термін експлуатації 25–30 років. Оскільки світові ціни на газ знову мають тенденцію до зростання, в майбутньому термін окупності ще скоротиться.
    А для об’єктів, віддалених від газових магістралей, встановити тепловий насос однозначно дешевше, ніж тягнути газопровід, тому можна сміливо стверджувати, що такі проекти окуповуються дуже швидко після встановлення теплонасосного обладнання. Ще вигідніше встановлювати теплові насоси в будівлях громадського та промислового призначення, що належать юридичним особам. У них не тільки великі площі, а й завищені (порівняно з побутовими споживачами) тарифи на газ і централізоване теп­ло.
    Теплові насоси могли б значно скоротити витрати на опалення бюджетних організацій. Але подібних прикладів у нашій країні лічені одиниці через брак коштів у бюджеті.

Назад