Телефон для довідок:
(0352) 52-34-95
ПРИНЦИП ДІЇ ТЕПЛОВОГО НАСОСА (ТН)
 

    Тепловий насос - це універсальний прилад, що призначається для виконання  3-х задач -  опалення,  гаряче  водопостачання і кондиціонування.  Основна відмінність теплового насосу від всіх інших джерел тепла полягає у виключній можливості  використовувати безкоштовну поновлювану низькотемпературну енергію навколишнього середовища на потреби опалення та нагріву води. Близько 80% від потужності, яку  видає тепловий насос, фактично «викачується» з навколишнього середовища, використовуючи розсіяну енергію Сонця.

Принцип  дії  грунтового теплового насоса
 

   Незамерзаюча рідина (суміш гліколю або припіленгліколю та води),  що отримала тепло із  замкнутого земляного колектора, свердловини або грунтових вод, передається з трубопроводу і направляється в  тепловий насос, де тепло віддається внутрішньому контуру теплового насосу. Тепло від внутрішнього контуру ТН, з циркулюючим в ньому хладоагентом, передається  в зворотній контур системи опалення будинку та для приготування гарячої води. Потім охолоджена рідина повертається назад  в грунт, де знову забирає тепло.

Грунтовий колектор 
Безкоштовна сонячна енергія накопичується в грунті. Тепло дощу і повітря вбирають верхні шари грунту. Цю енергію можна  і доцільно використовувати з метою опалення. Чим більше насичені водою грунти, тим вище тепловіддача. Пластикові труби прокладають на глибині близько 1м (це має бути рівень на 20см нижче рівня промерзання грунту взимку) - глибина для кожного регіону уточнюється. По трубопроводу циркулює нешкідлива для навколишнього середовища незамерзаюча рідина. Місце над колектором в жодному разі не можна забудовувати, асфальтувати або бетонувати.  Для установки грунтового колектора не потрібно дозволу. Методи укладання горизонтального колектора  існують  різні.

Грунтовой коллектор 

Контур теплового насоса у свердловині

Глибинні грунтові шари  є джерелом тепла, яке можна використовувати в будь-яку пору  року, і температура яких є практично постійною. За допомогою спеціальної техніки бурять  кілька свердловин глибиною до 200м., в які спускають герметичні зонди "U" форми, в яких циркулює спеціальний розсіл (вода і суміш етиленгліколю)- з температурою замерзання -6 -15 град.С.  За допомогою такого джерела можна опалювати приміщення різних розмірів і призначень.  Такі системи мають найбільш ефективні характеристики роботи по енергоефективності та можуть працювати без додаткового джерела тепла. Для такої свердловини не потрібно багато місця - вона може бути виконана на невеликій ділянці землі.
Залежно від типу  та потужності теплового насоса, фахівці  визначають глибину і кількість свердловин.


Зонд грунтовый коллектор
 

Контур теплового насоса в грунтових водах

   Якщо грунтові води легко доступні, їх так само можна використовувати як джерело тепла, тому що їх температура в будь-який час року коливається від 7 до 12 ° C. Для приватних будинків, де живуть одна / дві сім'ї качати грунтові води з глибини більше ніж 15 м недоцільно, тому що істотно збільшуються витрати. Тепло також може забиратися  за допомогою труб, занурених у водойму. Відстань між точкою отримання тепла і точки повернення має бути 10-15 метрів. Крім того, бажаючи уникнути "короткого замикання потоку", слід звернути увагу на напрямок потоку. Для установки подібних споруд потрібно мати досвід обслуговування та нагляду за такими системами, крім цього вони повинні відповідати певним нормативним вимогам.
Пристрої NIBE відповідають всім необхідним вимогам і мають сертифікат ISO 14001.


Тепловой насос грунтовые воды

 
 

Принцип дії теплового насоса повітря - вода

Теплові насоси повітря - вода використовують зовнішнє повітря як джерело енергії для опалення, тобто переробляють теплову енергію, сконцентровану в повітрі.
Встановлені зовні, ці теплові насоси не потребують ніяких грунтових робіт. Тому найдешевші в монтажі та мають найкоротші строки впровадження.  Мають широке застосування при реконструкціях існуюючих систем опалення, при роботі в парі з існуючим котлом опалення. Таке застосування має ціллю значну економію витрат газу для опалення та цілорічного використання ТН крім днів з температурами нижче -10-15град.С.

воздушно-водяной тепловой насос
 

Функція охолодження


     Грунтовий тепловий насос може служити Вам не тільки для опалення та гарячого водопостачання, але і для охолодження Вашого будинку. Для цього існує кілька способів.
Найпростіший з них - дооснащення кліматконвектором (фанкойлом) системи з тепловим насосом. Це забезпечить  ефективне і комфортне охолодження в літній час.
Кондиціювання відбувається завдяки циркуляції  теплоносія з колектора (грунт, свердловина або водойма) через систему охолодження будинку (пасивне охолодження).
   При великих потребах в охолодженні модуль включає в роботу компресор теплового насоса (активне охолодження).
    Ідеальною є система «тепла підлога», яка в даному  випадку працює як на опалення, так і на охолодження будинку. Коли зовнішня температура повітря перевищує задану, включається режим охолодження.
    Як альтернативу Ви можете використовувати NIBE Fighter 1127 з вбудованою системою активного охолодження.

Назад