Телефон для довідок:
(0352) 52-34-95
Україна бере курс на енергонезалежність - 02.10.2012 11:12

25.01.2012року
Азаров заявив про реальний перехід України до політики енергонезалежності

Газові переговори з Росією тривають. Але Україна рішуче  бере курс на реальний перехід до політики енергонезалежності і знову робить акцент на розвиток альтернативних способів і джерел забезпечення газом.

Як повідомляє кореспондент УНІАН, сьогодні на засіданні Кабінету міністрів про це заявив прем'єр-міністр України Микола АЗАРОВ.

«Україна реально переходить до політики енергетичної незалежності і енергетичної ефективності. Переговори з російськими партнерами щодо скасування кабальної угоди несправедливої ціни, ми, звичайно, продовжуємо, але акцент відтепер зроблений на власні сили, на вітчизняні ресурси, на новітні технології », - сказав М. АЗАРОВ.

  «Україна буде все менше споживати дорогого імпортного газу і повинна більше видобувати власного, збільшити частку власного вугілля в енергетичному балансі, знизити енергоємність у виробництві та ЖКГ до європейського рівня. Це завдання не на один рік. Воно вимагає величезних ресурсів і складних і зважених управлінських рішень, але це безальтернативна реальність», - сказав Микола АЗАРОВ.

Він підкреслив, що на проведеному останньому засіданні РНБО було зроблено висновок, що надмірно висока діюча ціна на російський газ, становить реальну небезпеку для функціонування національної економіки і держави України в цілому. «Ми будемо рішуче протистояти цій небезпеці, захищати національні інтереси», - сказав М. АЗАРОВ.

За повідомленням УНІАН від 20 січня 2012 секретар Ради Національної безпеки і оборони Раїса БОГАТИРЬОВА підкреслила, що газ власного національного видобутку буде використовуватися виключно для потреб населення і комунальних підприємств.